Jak ułatwić sobie terapię inhalacyjną?

Bardzo często domowa inhalacja może okazać się nieuchronna; w niektórych przypadkach nasz lekarz musi uznać, że dobrze zadziałają środki wziewne, wybierane zarówno przy zwykłych przypadkach przeziębień, jak i przy groźniejszych, długotrwałych zaburzeniach (takich jak np. mukowiscydoza). Do bezpiecznej procedury inhalacji niezbędny jest naturalnie odpowiedni inhalator, natomiast zdecydowanie wygodniejsze i bardziej komfortowe zwykle okaże się używanie go w zestawieniu z komorą do inhalacji, taką jak na przykład Optichamber.

Nebulizacja – co to właściwie znaczy?

Nebulizacja to to wyraz, odnoszący się do wziewnego zażywania farmaceutyków. Do tego potrzebne okazuje się zapewnienie sobie nebulizatora, a mianowicie narzędzia, które rozrzedzi podany specyfik do formy sprayu oraz ułatwi nam jego bezproblemowe przyswojenie. Preparat po tego typu aplikacji dostaje się nieomal natychmiast do płuc oraz oskrzeli, co przyspiesza jego działanie; warto dodatkowo mieć na uwadze, że w przypadku preparatu w postaci sprayu używana jest mniejsza dawka preparatu niż w zderzeniu z lekami w zupełnie innej postaci, co sprawia, że ew. skutki uboczne stają się mniej prawdopodobne.

Dlaczego warto zainwestować w komorę inhalacyjną

Do przeprowadzenia nebulizacji wystarczy jedynie podstawowy model inhalatora, jednakże bez wątpienia odpowiedniejszym podejściem może być zakup nowoczesnej komory do inhalacji. Uefektywnia ona dostarczanie preparacie, pacjent na dodatek może dzięki niej zaobserwować, czy zaaplikował odpowiednią miarę. Komora do inhalacji Optichamber firmy Philips wyróżnia się wyjątkowo niskim oporem wdechu i wydechu, co ułatwia stosowanie urządzenia także naszym pociechom (generują o wiele niższe ciśnienie). Co istotne Optichamber ma świetnie widoczny zawór wydechowy, który wspiera mierzenie liczby oddechów, a poza tym umożliwia niemal całkowite zużycie farmaceutyku. Komora do inhalacji jest dość mała i spokojnie wejdzie do torby podróżnej.