Mobilne domki dla działkowiczów

Niejeden mieszczuch marzy o możliwości ucieczki choćby na krótki czas, dość sprawnie, bez poważnego przygotowania. Dobrym sposobem bez wątpienia jest posiadanie domku oddalonego od miejsca zamieszkania, aczkolwiek przeważnie są to wysokie koszty, a jego budowa wiąże się z ogromną ilością koniecznego czasu. Z tego też powodu znakomitą alternatywną nieruchomości letniskowej są domki holenderskie.

Ranga owej możliwości oprócz niewysokiej ceny oraz nieskomplikowanej konstrukcji ma źródło w mobilności – nie wiąże nas na stałe z jednym miejscem. Nazwa domu nie jest tak naprawdę formalnie zarejestrowana w budownictwie, a źródło stworzenia podobnej wersji ma swoje miejsce w Anglii – tymczasem do Polski taki model objazdowego lokum jest zazwyczaj sprowadzany z Holandii. Motywem dla powstania takiej możliwości, jak domki holenderskie była potrzeba stworzenia czegoś o takim komforcie jaki daje nam tradycyjny domek działkowy, ale z możliwością swobodnego podróżowania w nim. Domek nie jest stale związany z ziemią, więc nie potrzebujemy pozwolenia na budowę – bliżej im do tymczasowych obiektów budowlanych. Na konkretnej działce, na której zdecydujemy się odpocząć, mamy możliwość pozostawać do 4 miesięcy. Następnie wystarczy trochę go przesunąć.

Możemy ewentualnie zdecydować się na opcję domku z fundamentami. Wtedy natomiast aby taka nieruchomość powstała potrzebujemy pozwolenia na budowę. Przychodzą także dodatkowe wydatki związane z wykupieniem gruntu. Zapewne jest także możliwość skorzystania z mobilnego domu wyłącznie przez określony czas – potem można bez problemu zamienić go w stojący w jednym z miejsc na stałe. Nie ma wątpliwości co do tego, że nabycie takiego rozwiązania daje nam wiele swobody. Nie musimy szukać odpowiadającego nam hotelu, tylko zadecydować o luksusie i kształcie przestrzeni, która będzie nam towarzyszyć.