Posted on

Odszukałaś super przepis na ciasto, lecz nie masz żadnej blaszki.

Przywiozłaś tort z cukierni tymczasem nie masz go czym nałożyć?
Twoi goście rozlali sok i proszą o ściereczki kuchenne, natomiast Ty ze wstydem mówisz, że nie posiadasz czegoś takiego?
I wtedy zapowiadasz sobie, że jutro wyruszysz na zakupy.

Rozsądny głos mamy

Zapewne wszystkie mamy na świecie, próbowały przekonać swoje dzieci, by te kupiły do własnych domów niezbędne artykuły. Pośród nich wymieniały przeważnie ściereczki kuchenne, filiżanki, łopatkę do ciasta.
Te szczególnie zdeterminowane same przynosiły przy sposobności odwiedzin tego gatunku upominki oraz mówiły, że tego nigdy za wiele, jak Ci będzie potrzebne, to nie będziesz mieć itp. Zdarzało nam się wyśmiewać przydatne wskazówki matek, mówiąc, by te przestały już narzekać.
Jak się natomiast okazało, mądre mamy dobrze wiedziały, iż udzielane nam porady są świetne oraz w końcu do tego sami dojdziemy.
Dobrze zaopatrzona kuchnia będzie cieszyła nas każdego dnia. Należy jednakże znać umiar i nie nabywać bezużytecznych gadżetów.
Możesz odpuścić kupno drogich wielofunkcyjnych robotów. Ściereczki kuchenne natomiast to towar pierwszej potrzeby. Wycieranie szklanek ręcznikiem papierowym również nie jest złym pomysłem, jednak chcąc zadbać o środowisko, korzystniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wielorazowych ściereczek. Wiesz, że gdy przyjedzie w odwiedziny teściowa, z pewnością nie umknie jej uwadze, w jaki sposób suszysz szklankę, w której masz zamiar zrobić jej coś do picia. Dlatego lepiej jest mieć w domu parę ściereczek, kosztują niewiele, natomiast są przydatne. Niemal identyczna sytuacja jest z łopatką do ciasta. Pragnąc uniknąć kompromitacji, możemy nastawić się na kupowanie ciastek. Nakładanie torta nożem natomiast nie będzie dobrze postrzegane.

Co zrobić, kiedy zabraknie nam akcesoriów kuchennych?

Niektóre przybory kuchenne da się zastąpić w prosty sposób. Butelka po winie idealnie sprawdzi się w roli wałka do ciasta.
Brak kuchennego sprzętu nie może nas doprowadzać do smutku. Żeby zapobiegać krępującym sytuacjom i potrzebie kombinowania, warto wyposażyć się w podstawowe artykuły. Zaoszczędzimy sobie nerwów, skandalu oraz onieśmielenia naszych gości. Każdy odpuści młodym małżonkom na dorobku, niedobór podstawowych produktów. Gorzej, jeżeli wieloletnie małżeństwo, żyjące od długiego czasu w tym samym mieszkaniu, nie posiada ściereczek kuchennych czy haków na ubrania.
Wielu z nas pamięta czasy, gdy w upominkach ślubnych przyjmowało się przedmioty podstawowego użytku. Teraz czasy się zmieniły, ludzie pozostają bez ślubu czy są kawalerami, a na ślubny prezent otrzymują pieniądze. Muszą zatem sami skompletować sobie domowe sprzęty.