Dzianiny drukowane – wiele zalet!

Nie od dziś materiały we wzory można znaleźć na rynku, choć dzianiny drukowane są różnymi metodami. To właśnie one istotnie kształtują cenę – każda z nich wymaga innych nakładów. Jak to się dzieje, że koszty jednych dzianin są wyższe od innych, przez co często ograniczają się nasze wybory?

Ciekawe wzory wyróżniają dzianiny drukowane

Dzianiny drukowane tworzy się używając kilku technik. Grafiki nanosi się głównie na dresówce i bawełnie. Dlatego bezdyskusyjna wygoda użytkowania dobrze komponuje się z modnym designem, opartym na wyjątkowych wzorach. Można zauważyć, że różne metody druku dają różnice, które przy wnikliwym spojrzeniu da się zauważyć.

Cyfrowa metoda drukowania

Jeśli chodzi o cenę, czołowa lokata należy do dzianin drukowanych cyfrowo. Decyduje o tym specjalistyczny charakter rozwiązań druku cyfrowego. Do ceny dzianiny należy dołączyć środki eksploatacyjne. Kosztowna drukarka powiększa koszt, zaś możliwość szybkiego przygotowania wzoru sprawia, że preferowane są krótkie nakłady. W rezultacie tworzy się cena większa niż zastosowanie klasycznego druku.

Jednak nabywca za większą stawkę otrzymuje duży pakiet korzyści. Dostaje dzianinę, która nie traci swojej jakości, ale i ma nieograniczoną ilość barw. Poza tym przy użyciu najlepszych urządzeń, rozdzielczość nadruku jest perfekcyjna, a barwy nie konkurują sobą. Druk cyfrowy można zastosować w prosty sposób, dlatego nadaje się on do wykonania niewielkich wzorów i zadrukowania niewielkich partii materiałów.

Sitodruk jak wino – wcale się nie starzeje

Stale dokonywanym wyborem są dzianiny drukowane metodą sitodruku. Jego największym plusem jest niski koszt, lecz wtóruje mu stałe modernizowanie technologii. Druk sprawdza się przy niewielkiej ilości kolorów, jak i mniej złożonych wzorach, przy czym stale można liczyć na niezłą jakość..

Wypróbuj druk rotacyjny

Druk rotacyjny to kompromis między cyfrówką a sitodrukiem. Jakość nadruku zbliża się do nowoczesnych, cyfrowych metod, ale takie dzianiny drukowane są dużo, dużo tańsze.

Postaw na właściwą jakość ubranek dla dzieci

Wysoki pozom, jaką oferują dzianiny drukowane, zdrowe środki barwiące, wyraziste i mocne kolory, sprawiają, że tak przygotowane surowce bardzo często znajdują zastosowanie w produkcji ubrań dziecięcych. Przy wyborze sprawdzonych wytwórców można liczyć na wygodę i jakość, a dodatkowo korzystne oferty cenowe.