Posted on

W XXI wieku uzależnienie od alkoholu jest najpowszechniejszym czynnikiem rozwodów. Problem alkoholowy częściej dopada mężczyzn niż kobiety.
Alkohol jest odpowiedzialny za rozpad wielu polskich rodzin.

Współuzależnienie

Alkohol to jedna z najbardziej popularnych w Polsce używek. Szacuje się, że z powodu problemów z alkoholem wzrosła liczebność rozwodów.Osoby, które są powiązane z uzależnionym od spirytusu, nazywa się nierzadko „współuzależnionymi”.Ze względu na przeciwności powstałe w skutek nałogu małżonka, często dochodzi do poczucia bezradności. Taka sytuacja sprowadza zwykle do zepsucia więzi pomiędzy stronami związku.Decyzja o odejściu prowadzi za sobą masę wątpliwości oraz rozterek miłosnych.Nieraz uważamy, że bliska nam osoba choruje na poważną przypadłość, którą intensywnie staramy się zwalczyć. W sytuacji bez wyjścia przymuszeni jesteśmy do trwania w toksycznym związku. Głównym problemem w rezygnacji z wódki jest wpływ na członków rodziny nałogowca. W przypadku woli pomocy właściwym pomysłem jest zapisanie małżonka na specjalne leczenie dla osób zmagających się z podobnym problemem. W niektórych przypadkach kuracja może nie wystarczyć, albo jej ostateczny wynik jest niewystarczający. Ostatecznym środkiem zostaje leczenie odwykowe. Przebywanie małżonka na odwyku jest trudne nie tylko dla niego, lecz przede wszystkim dla jego krewnych. Wiąże się to w szczególności z rozpaczą ze strony dzieci, które niejednokrotnie nie do końca wiedzą, dlaczego ich ojciec gwałtownie znika oraz nie pojawia się przez dłuższy okres w rodzinnym mieszkaniu.

Bezustanne awantury i niezgody w obecności dzieci

Zamiłowanie do napojów alkoholowych jednego spośród małżonków prowadzi do długotrwałych awantur.Prowadzone przy pośrednim udziale dzieci rodzą trwałe, nieraz nieodwracalne, skutki uboczne.Nieraz jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się być rozwód. Gdy dojdzie już do takiej sytuacji należałoby skorzystać z porady fachowego adwokata. Obecnie pełną mnogość ofert możemy odnaleźć w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wprowadzimy np. „adwokat rozwód Łódź”. Uzyskamy wówczas rząd wyników, dzięki którym wybierzemy specjalistę, który odpowiada naszym oczekiwaniom.
|